Anna Maďarová

(1952-)

Dátum narodenia: 30.4.1952

Od detstva cítila vzťah k výtvarníctvu, ale nikdy nepomyslela na to, že raz bude mať v ruke štetec a bude tvoriť. Prvýkrát sa s touto možnosťou stretla pri pokuse o zreštaurovanie starého obrazu, kedy ju vôňa olejových farieb očarila natoľko, že sa z toho stala jej nová vášeň. Od tej chvíle sa začala venovať literatúre o umení a výtvarníctve a stal sa z nej samouk. Dodnes jej maľovanie vyplňuje všetok voľný čas.
Predmetom jej tvorby sú krajinky a kvety, ale venuje sa aj tvorbe portrétov. Za veľkú výzvu považuje napodobniť velikánov ako napríklad Leonardo da Vinci, Šiškin, Botticelli, Munkácsy alebo Dalí.
Svoje diela predstavila verejnosti prvýkrát v roku 2000 v Tekovskom múzeu, kde mala autorskú výstavu. Neskôr vystavovala a zúčastňovala sa súťaží, ktoré vyhlásilo Krajské osvetové stredisko v rokoch 2007, 2008, 2009, 2010 a 2011.
Netvorí len pre seba, ale chce potešiť a zaujať aj svoje okolie dodať mu trochu krásy v tomto uponáhľanom svete. Má obrovskú radosť, ak vie svojou tvorbou potešiť druhých. Táto radosť jej dodáva silu napredovať v tvorbe ďalej. (autor)

Autorove diela:

Názov diela:

Zátišie s ovocím

Názov diela:

Ryšavka

Názov diela:

Portrét dámy /podľa Raffaella

Názov diela:

Lekná

Názov diela:

Láska v srdci

Názov diela:

Jesenná idyla

Názov diela:

Bozk